Skip to main content

Full governing body meeting attendance 2018-2019.

FGB Chair - Sue Stephens, proposed by D.Brayshaw and seconded by L.Smith.

FGB Vice chair – Martyn Langbridge proposed by R.Lane and seconded by D.Brayshaw.

  FGB  Attendance
Full Name 17.09.2018 10.12.2018 04.03.2019 20.05.2019 15.07.2019
Sue Stephens PRESENT PRESENT      
Mr Martyn Peter Langbridge PRESENT PRESENT      
Helen Ruth Davies PRESENT PRESENT      
Rachel Louise Lane PRESENT PRESENT      
Danielle Brayshaw PRESENT PRESENT      
Terry George Bullingham PRESENT PRESENT      
Melissa Harrison-Porter APOLOGIES PRESENT      
Sarah Jane Mahoney PRESENT PRESENT      
Kate Haigh PRESENT PRESENT      
James Faragher N/A PRESENT      
Lynette Smith PRESENT PRESENT      
Mikal Paul Ludlow PRESENT APOLOGIES      
Sabine Newberry PRESENT PRESENT      

Committee meeting attendance

  Premises attendance Finance and personnel Standards and curriculum
Full Name 26.11.2018 16.10.2018 05.11.2018
Sue Stephens   PRESENT
Mr Martyn Peter Langbridge   APOLOGIES
Helen Ruth Davies   PRESENT
Rachel Louise Lane   PRESENT PRESENT
Danielle Brayshaw   PRESENT PRESENT
Terry George Bullingham   PRESENT
Melissa Harrison-Porter   APOLOGIES
Sarah Jane Mahoney   APOLOGIES
Kate Haigh  
James Faragher   PRESENT
Lynette Smith  
Mikal Paul Ludlow   PRESENT
Sabine Newberry   APOLOGIES